for English click here

Kto sme "my" CC.SK

  • Daniela Piršelová, zakladateľka, organizátorka a moderátorka CC.SK ( Climate Communications Slovakia & Climate Conference Slovakia)

Mám viac ako 10 ročné skúsenosti s médiami a PR. Pôsobila som na Ministerstve  Hospodárstva SR ako hovorkyňa ministra so zameraním na energetiku a podnikateľské prostredie.  V  posledných rokoch pracujem v súkromnej spravodajskej televízii ako redaktorka  relácie so zameraním na podnikanie a moderátorka denného spravodajstva. Venujem sa najmä témam orientovaným na ľudské zdroje, ekonomiku, podnikateľské prostredie, energetiku a životné prostredie.

Baví ma komunikácia a tak som držiteľkou certifikátov Diplomatický protokol a komunikačné zručnosti, Komunikačné zručnosti v pracovných a osobných vzťahoch podľa PCA C. Rogersa,  a Inštitútu modernej komunikácie v Bratislave.

Som pozitívny človek, ochraňujem všetko živé, rada sa vzdelávam, pátram po súvislostiach, kreujem, organizujem, rada vidím výsledky svojich aktivít a cesty, ako sa dajú veci zmeniť a urobiť lepšie. Som vášnivou koniarkou a tanečnicou, relaxujem pri športe a dobrom jedle, napĺňa ma zdieľanie života s mojim okolím, priateľmi, rodinou a s mojim milovaným partnerom ;-)

  • Peter Krajčík, klimatický líder - The Climate Reality Project, spoluzakladateľ , projekt a event manager CC.SK ( Climate Communications Slovakia & Climate Conference Slovakia)

Dlhodobo som žil a pôsobil v krajinách ako Grécko, Španielsko, Nemecko, Anglicko a najdlhšie to bolo v USA (Florida a California), kde som sa takmer pred jednou dekádou začal intenzívne zaoberať témou Climate Change. Od môjho "začiatku" s ultra-nízko energetickými počítačmi z recyklovaných plastov v rámci IT technológií, či pôsobenie na Londýnskom trhu s emisnými povolenkami z nahraditeľných zdrojov ako Hydro Energy, Methane Capture, HFC 23 capture som i napriek tomu cítil, že pozitívnu zmenu ku nízko-uhlíkovej ekonomike v čo najväčšom rozsahu asi veľmi ťažko dosiahnem iba týmto spôsobom práce a špecializácie a že nami ľuďmi spôsobované a urýchľované zmeny klímy sú potrebné riešiť na všetkých úrovniach spoločnosti tu a teraz.

V roku 2013 som sa teda stal oficiálne klimatickým lídrom „Projektu klimatickej reality“ (The Climate Reality Project) bývalého Amerického viceprezidenta, nositeľa Nobelovej ceny a zároveň môjho mentora, pána Al Gora. Stať sa klimatickým lídrom mi umožnilo vidieť ďalšie a ďalšie súvislosti, ako aj  oficiálny prístup k množstvu aktuálnych dát z organizácii ako NASA, NOAA, či IPCC za účelom rozširovania povedomia o hrozbách zmeny klímy, ako aj o jej ekonomicko-sociálnych vplyvoch.

Keď si potom človek pozrie film Mr. Al Gora  „Nepríjemná pravda“ (An Inconvenient Truth / Sequel), ako aj filmy Leonarda Dicapria  „Jedenásta hodina“ (The Eleventh Hour), či ten najnovší „Pred potopou“ (Before the Flood), uvedomí si fakt, že to, čo sa deje,  nie je žiaden katastrofický  hollywoodsky scenár. Naopak, je to ozajstná realita, naša ozajstná a smutná realita.

„Moje poďakovanie patrí mojej partnerke, ktorá sa s  odhodlaním  pustila do hľadania možností, riešení a ciest v boji so zmenami klímy formou tejto konferencie a vytvorila tak aj mne priestor pre ďalšie pátranie, súvislosti a progres v pozitívnu zmenu so spoločným cieľom – chrániť náš jediný domov a žiť v súlade s nesebeckými hodnotami.„

Milujem život, no priznám sa, stratil som dôveru v ľudí. Ale, nevzdávam sa ľahko a som odhodlaný pre skutočné hodnoty bojovať  ďalej a hľadať riešenia s cieľom žiť lepší život na našej Planéte. Energiou ma pri tom napĺňajú moje dve životné vášne, moja partnerka a freediving v moriach, oceánoch, so všetkým, čo v nich ešte zostalo živé...

 

TOPlist
 

 

MEDIA & CLIMATE CHANGE
Kontakt

CLIMATE COMMUNICATIONS SLOVAKIA o. z.
Daniela Piršelová (Founder) Peter Krajčík (Co-founder)
IČO 52334058