Úvodná stránka » /SK/ Médiá

MEDIÁLNE VÝSTUPY O ZMENE KLÍMY 
S DANIELOU PIRŠELOVOU

MEDIA & CLIMATE CHANGE & CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA


novinka 05.05.2019Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - zakladateľka 1. Klimatickej Konferencie - Climate Conference Slovakia 

 ŠTÚDIO TA3: N. Johanisová o diktatúre rastu

Viera v ustavičný ekonomický rast je v západnej civilizácii akýmsi dedičstvom, ktorého sa nedokážeme vzdať a nedochádza nám, že je to závislosť na ktorej konci nás čaká kolaps. O ekonomickom raste sme sa rozprávali s Naďou Johanisovou, ekologickou ekonómkou z Masarykovej univerzity v Brne.


novinka 19.04.2019Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - zakladateľka 1. Klimatickej Konferencie - Climate Conference Slovakia 

 ŠTÚDIO TA3: Z. Fialová a J. Mesík o pôrodnosti a raste ľudskej populácie

Téma mať, či nemať deti vo svete rezonuje čoraz viac. Dôvodmi sú od ekonomickej situácie, či zdravotných problémov, cez väčšiu orientáciu sa na osobnú slobodu, kariéru až po tému preľudnenia planéty a jeho vplyv na životné prostredie.


09.03.2019Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - zakladateľka 1. Klimatickej Konferencie - Climate Conference Slovakia 

 ŠTÚDIO TA3: Klimatológ Alexander Ač a filozof Richard Sťahel o klimatickej hrozbe

O rizikách klimatickej zmeny sme sa rozprávali s Alexandrom Ačom z Ústavu výskumu globálnej zmeny AV ČR v Brne a doc. Richardom Sťahelom, šéfom katedry filozofie v Nitre.


09.02.2019Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - zakladateľka 1. Klimatickej Konferencie - Climate Conference Slovakia 

 ŠTÚDIO TA3: Zakladateľka medzinárodnej materskej a základnej školy Venus Jahanpour o deťoch ako nádeji

Deti, ako nádej, deti, ako záchrancovia našej budúcnosti. V týchto súvislostiach uvažuje stále viac ľudí aj pokiaľ ide o tému ochrany životného prostredia a hrozby súvisiacej s komplexnou témou zmeny klímy. Tá má, podľa odborníkov z celého sveta, stále viac dočinenia s našou každodennou realitou. Ako nám v tom môžu pomôcť deti? A ako v tom deťom môžeme pomôcť my dospelí?


01.11.2018Daniela Piršelová a Peter Krajčík, CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA

CC.SK / CCSK - zakladateľka a spoluzakladateľ 1. Klimatickej Konferencie - Climate Conference Slovakia 

 ŠTÚDIO TA3: Daniela Piršelová o živote v Austrálii a USA

Pozrite si štúdio TA3, v ktorom rozprávala o živote v Austrálii a USA s klimatickým lídrom bývalého viceprezidenta USA Al Gore, s Petrom Krajčíkom, moderátorka TA3 Daniela Piršelová.


15. 01. 2018 - Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - Climate Conference Slovakia a bývalý riaditeľ klastra CR - Horehronie, Milan Gemzický

Cestovný ruch s ohľaduplnosťou

CR prispieva do štátneho rozpočtu a vytvára pracovné miesta, je však tiež veľkým producentom odpadu a emisií a dnes, o to viac, stojí pred veľkou výzvou vlastnej existencie a budúcnosti. Hosť: Milan Gemzický - poradca v oblasti CR, a bývalý riaditeľ klastra CR pre Horehronie


12. 01. 2018 - Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - Climate Conference Slovakia a klimatológ Jozef Pecho z SHMU

Štúdio TA3: J. Pecho o extrémnych klimatických zmenách vo svete

Obdobie extrémov a paradoxov. Aj tak by sme mohli nazvať posledné dni v rôznych častiach sveta. Zatiaľ, čo na severe Spojených štátov panujú desivé mrazy, na západe USA hlásia 13 mŕtvych pre zosuvy pôdy a mohutné záplavy. Prečo svet stále častejšie zápasí s takýmito extrémami? Musíme si na ne naozaj zvykať, alebo ich dokážeme a mali by sme chcieť ich ovplyvniť? Aj na tieto otázky sa pokúsil odpovedať klimatológ Jozef Pecho zo Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bratislave.


28. 12. 2017 - Daniela Piršelová, CC.SK / CCSK - Climate Conference Slovakia a klimatológ Milan Lapin

ŠTÚDIO TA3: M. Lapin o klimatických zmenách vo svete

Uplynulý rok poznamenali aj mnohé extrémne prejavy počasia. Záplavy, požiare, zemetrasenia, víchrice či sopečné erupcie. O tom, čo všetko počasie napáchalo, a prečo sa stále častejšie stretávame s takými radikálnymi výkyvmi na našej planéte, hovoril klimatológ Milan Lapin.


01. 09. 2017 - Daniela Piršelová, CC.SK - Climate Conference Slovakia a analytik globálnych trendov Juraj Mesík

HOSŤ V ŠTÚDIU: J. Mesík o Texase v ohrození

Hurikán Harvey ohrozuje vyše 6 miliónov obyvateľov, poškodil státisíce domov a celú infraštruktúru 4. najväčšieho mesta USA - mesta Houston, pripravil desiatky ľudí o život a je priestorom na mnohé otázky typu – čo bude s Texasom vôbec ďalej a ako súvisí hurikán Harvey s témou zmeny klímy a globálnym otepľovaním, nám povedal Juraj Mesík, analytik globálnych trendov.


04. 08. 2017 - Daniela Piršelová, CC.SK - Climate Conference Slovakia a klimatológ Jozef Pecho

Štúdio TA3: J. Pecho o extrémnych horúčavách a živelných pohromách

Živelné pohromy sú súčasťou tejto časti zeme takmer nepretržite – dôkazom toho sú aj aktuálne informácie z médií o ďalších bojoch s extrémnym počasím a navyše, už tento víkend očakáva krajinu, podľa odborníkov, najväčší tajfún roka. Viac o tejto téme ale napríklad aj o situáciách na iných kontinentoch, či rekordných horúčavách v Európe, aj u nás doma sme sa rozprávali s Jozefom Pechom, klimatológom SHMÚ v Bratislave


25. 07. 2017 - Daniela Piršelová, CC.SK - Climate Conference Slovakia a klimatológ Jozef Pecho

HOSŤ V ŠTÚDIU: J. Pecho o extrémnom počasí

Záplavy, suchá, víchrice, denné teploty nad 33 stupňov, či frustrovaní poľnohospodári, straty na majetkoch a investície do opráv v miliónoch eur. Aj toto sú témy, ktoré posledné roky trápia naše Slovensko. Odborníci, predovšetkým klimatológovia a environmentálni aktivisti, varujú, že počasie sa bude zhoršovať. Viac informácií nám poskytol Jozef Pecho - klimatológ pôsobiaci v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Bratislave.

novinka: PRINTOVÉ & ONLINE VÝSTUPY

https://www.climateconference.sk/inpage/printove-online-media/

 

 

MEDIA & CLIMATE CHANGE


ALL ABOUT US IN 3 MINUTES


PICTURES
PANEL VIDEO BOX

Kontakt

Climate Conference Slovakia CLIMATE COMMUNICATIONS SLOVAKIA
Daniela Piršelová, CCSK founder Peter Krajčík, CCSK Co-founder
00421948526600